Donderdag 17 juni was de tweede bijeenkomst over koninginneteelt. De theorie die we eerder hadden gehoord, werd nu in de praktijk gebracht. Ieder had zijn huiswerk gedaan en had een 3-ramer opgebouwd tot starter. De creaties waren divers en effectief. 

Het omlarven werd gedaan door Marcel, hij heeft hiermee enkele jaren ervaring. Op vakkundige wijze werden de larfjes in de dopjes gelegd, die vervolgens in de starter werden geplaatst. Na een half uur is nog even een korte controle gedaan van het aantal geaccepteerde larfjes.  Eindresultaat: 8 gevulde starters van aspirant koninginnetelers. Over enkele weken weten we het resultaat. Of er over de uitslag wordt gecorrespondeerd hangt af van de successen. Wordt  vervolgd....

Omlarven, de eitjes zijn 3 dagen geleden gelegd. 

 

Geconcentreerd werk. De larfjes mogen niet beschadigen.

Larf in de dop

De starter met de larf-doppen.